תל ערד ומצדה

איזור מסלול

דרום

אורך מסלול

יומי

תאריך

24/02/2018

תעלי שלשלת המחול! שנית מסדה לא תיפול!

 30 ס"מ מתחת לפני השטח, רדומה לה עיר בת  5000 שנה: העדות קדומה ביותר לראשיתה של התרבות העירונית בא"י. חומות, בניני ציבור, מנהל ופולחן וראשיתה של כנען כפי שנכיר אותה באלפי השנים שיבואו. כל זאת הרבה לפני השימוש בכתב במרחבנו. ממצאים מרתקים, והרבה חומר למחשבה.

משם נעלה לתל הסמוך: 500 מ' במרחק ו- 2000 שנה בזמן, למצודת מלכי יהודה מן המאה ה 8 לערך. נלמד על מערך ההגנה הדרומי של ממלכת יהודה, ומה העסיק את חיל המשמר שישב שם. אם בעיר התחתית קיבלנו 'חומר למחשבה', פה מדובר בתגלית מהפכנית של ממש.    הפתעה.

 11:00 נצא לנסיעה של כ 40 דקות לגן לאומי מצדה, אתר מורשת לאומית ועולמית.

נאכל ארוחת צהריים בחניון הלילה שלמרגלות סוללת המצור ממערב ולאחריה נטפס למעלה ( כ 20 דקות), ונכיר את מכלול עיר-הארמון, ההיסטוריה שלו, הסיפור הדרמטי והממצאים: מי הראשון שהקים את מצדה, ולמה? מה יש שם למעלה, ומה אין? מי חיו פה, איך- ובאילו תקופות? נדבר על תפקידה של מצדה בעת החדשה, וסיפור החפירות המאלף, אליהן הגיעו מאות מתנדבים מהארץ ומהעולם.

ההדרכה – ע"י ארכיאולוגית מקצועית מהאוניברסיטה העברית, 'דור שלישי' ליגאל ידין וצוותו, תלמידתו של פרופ' אמנון בן תור, ממנהלי השטח הבכירים בחפירות מצדה.. יהיה מעניין!

נרד ברכבל ממזרח, אל המוזיאון שבמרכז המבקרים, שם מוצגים חלק מהממצאים שהתגלו בחפירות (מקוריים- לא העתקים!), ביניהם נדירים ויחודיים בעולם כולו, בשל השימור המופלא שמספק מזג האוויר המדברי היבש.

יציאה מהר הרצל, ירושלים 08:00
הגעה לגן לאומי תל ערד 09:30 שם ניתן לגשת לשירותים ולקנות במזנון. 
כרטיס לגמלאים בעלות של 9 ש"ח. 
שעת חזרה משוערת לירושלים  19:00.

יש להצטייד בנעלי הליכה נוחות ומים. 

עלות הטיול 240 ש"ח כולל כניסה לאתרים השונים לרבות רכבל מצדה.

 

מדריך: דלית

לא עודכנו תאריכי יציאה נוספים